עמותה לשמירת טבע ונוף עמק הנהר הנעלם – קריאה לציבור

עמותה לאיכות הסביבה

עמותה לשמירת טבע ונוף עמק הנהר הנעלם

מטרות העמותה 11/11/06
הצעות של אורי דימנד
עמותת עמק הנהר שנעלם וסביבתו

תעסוק בהגנה על כל עמק נחל קורן מפני מפירי חוק . מפני תהליכים שמשנים את הטבע המקומי. הגנה ושימור השבטבטים . הגנה על שביל הנחל הקיים בחלקו הדרומי של נחל קורן וגם הצפוני הגנה על העצים המקומיים. על שינוי פני הקרקע . ועל זיהום מים בכל שטח הנחל וסביבותיו. תעסוק בניקיון ושמירה מיפני מלכלכים . תפעל ליצירת שביל טיולים צפוני בטבע , מוגן מפני ונדליזים, תיזום חידוש צמחיה שנפגעה ע"י המלחמה באזור. תפעל לחינוך ילדים ונוער לשמירת המקום ולימוד טבע המקום.וחברי ועד העמותה יעסקו גם בפעילויות שונות הקשורות לאיכות סביבה בתוך הישוב הגובל בנחל ובעמק ובגבולות השטח החקלאי הצמוד .יהיה גם אחראי למהלכו התקין של פלג הגושרים ממקורותיו ועד לכניסתו לקורן תגדיר ערכי טבע המצויים בסביבתנו כדי ליצור מסגרת מגינה ושומרת מפני פיתוח על חשבונם של ערכי טבע אלו (במיוחד כאשר אנו מתקדמים לעבר שכונה צמודת קיבוץ ויהיו השלכות סביבתיות בהקשר). יאסוף חומר לימודי תיעודי הדרכתי חינוכי וארכיוני על העמק.
תייצג את כל הציבור שיתמוך בעמותה , מול הועדים המקומיים והנהלות פעילות למיניהם.תיפנה בשם העמותה לארגונים חיצוניים כדי לייצג את המאבקים שלה
ועד העמותה יזום מידי פעם פעולות וירתום את ציבור התומכים שלו למאבקים שונים לטובת איכות הסביבה שלנו יארגן טיולים מודרכים בהליכה לתומכיו בטבע הגליל . והליכה ספורטיבית בטבע במרוכז.
עד כאן רעיונות ראשוניים.

כאשר יהיה צוות שיהיה מוכן לפעול בהתנדבות . הוא ייבחון את ההצעות השונות של הצוות ויכין טיוטה לרעיונות העמותה שאותם אפשר יהיה להביא לציבור כדי לבקש תמיכה רחבה יותר.
העמותה תירשם חוקית במוסדות המדינה או המועצה האזורי בשלב זה אורי ושמעון יעברו ויציעו לחברים שונים להצטרף לעמותה כמובילים מהלך שמות מוצעים כדי לפנות אליהם ולקבל הסכמתם להצטרף לעמותה: אריה דרור נמה סלע אילנה גופר צביקה חבלין יובל שמיר מיכל שחורי שמעון רייס . נורית רוטשילד. נילי שמי.

אפשרות נוספת פרסום בלוח מודעות כל מי שמעונין ורוצה להיות חבר בעמותה ירשם על בסיס הרעיונות שנכתבו בתחילת הרשימה או פשוט לעבור ולהחתים חברים על הרעיון מבקש תגובות ממתין לאימל תשובה.

אורי דימנד
מופץ בעלון הגושרים
הרשמה לעמותה למטרות שהוזכרו
כל חבר החושב שיש לעשות מעשה הגנה על ערכי הטבע שלנו בשטח ביתנו ובסביבתנו הקרובה ירשום את שמו

אני מעונין להיות בעמותה .. .שם ……..משפחה ………….מס' זהות………. טלפון………….אימל……..

אני תומך בהקמתה ובפעולתה שם……… משפחה …………מס זהות ………..טלפון………….אימל………

את ההרשמה יש להחזיר לתא הדואר של אורי דימנד או לאימל של אורי

אני אורי דימנד מחדש את הקריאה להקמת עמותה פעילה לשימור ארכי טבע 30/7/07
( לאור פעילות חברים שונים ברעיון פגיעה בעמק הקורן לטובת פיתוח כביש עתידי)

למה עמותה לשמירת מערכות טבע בהגושרים ?

נקודת המוצא שלי להתארגנות מסוג זה היא המבט לאחור, לעבר, והמבט לעתיד והיות שאינני יכול להעביר התארגנות כזו בצינורות הניהול המקובלים היום בקיבוץ, קריא ועדה או אפילו ממונה לעניין , לראיה,ישיבה אחרונה במלון של הנהלת הקיבוץ,
בהקשר לפעילותי נגד כריתת צפצפות, וניסיונות שלי להקים גוף שומר טבע בקיבוץ מוכר ע"י הנהלה פעילה, נכשל, אני חושב שצורת התארגנות פרטית לא תלויה היא התשובה לעניין .
ב16- שנים האחרונות יצא לי לא מעט להתנגש ולהתחכך חזיתית עם הנהלות הקיבוץ למיניהם והנהלות ענפים שונים גם כן. היום לפני 16 שנה התחלתי ליזום את שביל הנחל.
אינני חושב ששמירת טבע ביישובנו זה עניין אישי שלי בלבד, ויפי הטבע סביבנו ובתוכנו הוא כולו שלנו, וזכותנו להגן ולשמור עליו גם לעתיד המקום.
רוצה אני לסקור את פעילותי לאורך השנים .

1לפני כ17 שנים היה לי חלק בתמיכה חזקה בועדת תכנון לשמר את עמק הקורן כפארק פתוח לא בנוי, ובו חלק לשימור טבע לאורך הנחל הידוע היום כשבטבטים.
2.כאשר מפרו עמד לבנות מחסן גדול יצאתי למלחמה על שטח המעין הקדוש שלא יפגע.
3.בשטח השמור של הקורן נאבקתי למנוע שימוש במקום לפעילות מחנאות נופש ופיקניק ששנים רבות היה נהוג במקום.
4.סחפתי את מנהלי המלון ליצירת מלון עם שמורת טבע ושביל בטבע לאורך הנחל.
5 מנעתי גלישת שטח פארק אירועים לתוך השטח המוגן טבעי בשמורה.
6 מנעתי הזרמת הביוב של מטבח המלון למי הנחל.
7התרעתי על נזילת דלק לתחום הנחל, ובעקיפין,לדאוג שיטופל הנזק , ושימנע לעתיד.
8 פעלתי נגד סגירת פלג הגושרים כולו יבוש, בגלל חפירת בריכת טבילה נוצרית קטנה
9 עצרתי כריתת צפצפות בשמורה.
10 עצרתי חציבה בקירות העמק.
11 והתרעתי על פעילות אירועי מלון שלא מקומה בתחום השמורה.

לפחות 4 פעמים היו מקרים פליליים במעשים אלו .

לסיכום אני נראה בעיני המנהל הקיבוצי כעוכר ישראל, ולא נכון מצדי להיאבק לבד בתופעות אלו ואחרות, וזה לא צריך להיות נחלת איש אחד שמרים את הדגל כל פעם.
והיום זה ניסיון רציני לרתום ציבור אנשים חברים למטרה של שמירת איכות סביבה וטבע ביישובינו, כמו כן בעתיד הנראה לעיין הישוב בו אנו חיים עומד לעבור שינויים של גידול בחברים ובבניה ושינויים בתכנון הישוב.
רצוי להיות ערים ולשמור על ערכי הטבע ביישובינו ובשטחים החקלאים השיכים לישוב וגם בסביבה הקרובה לנו. ושמה חס וחלילה הנוף מצפון לנו ייהפך ליזמות זרה למקום.

אורי דימנד נאמן לטבע

30/7/07 אני מחדש את היוזמה לעמותה וקורא לחברים לתמוך ולהצטרף כפעילים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *